Navigace

POKÉMON HRY

Každá další generace hry Pokémon obsahuje větší počet pokémonů. Obvykle se u Pokémon hry počítá celkový počet druhů pokémonů. V každé další generaci Pokémon hry pokémoni přibývají jak zcela noví pokémoni, tak nové evoluce existujících pokémonů, někdy i před-evoluce, což je pokémon, který byl v předchozí generaci Pokémon her základní evolucí, je nyní výsledek evoluce jiného tzv. baby pokémona. Existuje ještě jeden druh pokémon her (které již byli vypsány i výše) - jedná se o hry na „velké“ Nintendo konzole (Nintendo 64, GameCube a Wii). Tyto hry nejsou přímo klasickými RPG, nýbrž jen možností si zasoupeřit v aréně ve 3D a využít při tom pokémony z RPG her pro Game Boy. Nejnovější hry na DS podobným způsobem fungují s hrou pro Pokémon Battle Revolution na Nintendo Wii.

Generace her

První generace

Red, Green, Blue, Yellow, (1998, Yellow 1999), Game Boy Color – region Kanto.

Pinball, (1999), Game Boy Color

Snap, (1999), Nintendo 64 – cílem je fotografování pokémonů v jejich přirozeném prostředí, za což je hráč odměňován body.

Stadium, (2000), Nintendo 64 – souboje pokémonů (první generace, 151 různých pokémonů) ve 3D aréně. Je zde možnost „přetáhnout“ si pokémony z Game Boy her.

Puzzle League, (2000), Nintendo 64 – sada logických her, například tetrisu. Tato hra v Japonsku nikdy nevyšla.

Trading Card Game, (2000), Game Boy Color – elektronická variace Pokémon Trading Card Game.

Trading Card Game 2, (2001) ???. Game Boy Color - druhé pokračování hry, vyšla pouze v Japonsku.

Druhá generace

Gold, Silver, Crystal, (2000, Crystal 2001), Game Boy Color - 251 různých druhů pokemonů, regiony Johto (počáteční) a Kanto.

Puzzle Challenge, (2000), Nintendo 64 - remake Puzzle League, pouze noví pokémoni (celkem 251 různých druhů pokémonů).

Pokémon Mini,(2001), Pokémon Mini - hra na samostatnou stejnojmennou konzoli s několika hrami, jako například tetris nebo pinball.

Pátá generace

Pokémon Black and White (2010), Nintendo DS

hlavní partneři: Hry přes program Hamachi zcela zdarma! |